Pielęgnacja włosów jest zalecana. Jednak nie każda z nas wie jak prawidłowo taką pielęgnację wykonać. Domowa pielęgnacja włosów różni się od tej w salonie fryzjerskim. Jednak tylko wykonaniem i użytymi kosmetykami. Efekty domowej pielęgnacji są podobne, a nawet lepsze. Jak taką pielęgnację włosów wykonać? Podpowiadamy.

Pielęgnacja włosów krok po kroku

Większość z nas potrafi podciąć końcówki włosów, czy skrócić grzywkę. Jednak lepiej takie zabiegi pozostawić fryzjerowi. W domu i samodzielnie możemy jednak zadbać o pielęgnacje. I to nawet bardzo profesjonalną. Oto kilka porad.

Domową pielęgnację włosów warto rozpocząć od wykonana peelingu skóry głowy. Który oczyści skalp z pozostałości kosmetyków i nadmiernego łoju. Na pewno ten zabieg będzie przyjemny. Może być nawet sposobem na relaks. Peeling głowy jest połączony z masażem. Czym taki peeling głowy wykonać? Tym co masz pod ręką, może to być:

  • cukier
  • glinka
  • zmielone siemię lniane

Peeling cukrowy ma taką zaletę, że rozpuszcza się przy spłukiwaniu. Poza składnikami peelingu musisz skorzystać również z szamponu i odżywki. To z nimi zmniejszaj glinkę lub cukier. I tak przygotowaną miksturą masuj i oczyszczaj skórę.

Olejowanie i maskowanie włosów

Raz w tygodniu możesz poza peelingiem, myciem i nałożeniem maseczki, wykonać olejowanie. Zadbasz w ten sposób o ich odżywienie i regeneracje. Do tego zabiegu ujrzyj oleju roślinnego i maski do włosów. Ten zabieg wygładzi włosy i doda im blasku. Możesz zabieg wykonać jednocześnie. Nałożyć na włosy najpierw olej a później maskę.