Stereotyp związany z lekarzem psychiatrą to leczenie ciężkich zaburzeń psychicznych. Jest to wciąż specjalizacja obarczona dużym stopniem wstydu ze strony pacjentów, a podejmowanie leczenia to często temat tabu. Wizyta w gabinecie lekarskim wiąże się ze stresem, który wpływa na odwlekanie konsultacji. Dlatego właśnie świetnym rozwiązaniem dla wahających się pacjentów może być psychiatra online. To oferta ze strony typu https://www.mywayclinic.online/pl. Zobacz, jakie korzyści niesie ze sobą taka forma wizyty.

Psychiatra online – dla kogo?

Okazuje się, że około 15% Polaków cierpi na zaburzenia psychiczne. Najbardziej popularne to depresja i zaburzenia lękowe. Takie problemy mogą nasilać się w czasie wzmożonego stresu. Jeżeli doświadczasz obniżenia nastroju, nie radzisz sobie z narastającym poczuciem lęku lub dostrzegasz inne problemy ze swoim zdrowiem psychicznym, warto skorzystać z konsultacji psychiatrycznej. Oferta porady psychiatrycznej online skierowana jest zarówno dla stałych pacjentów, którzy potrzebują kontynuacji leczenia, jak i dla osób, które chcą odbyć swoją pierwszą wizytę.

Psychiatra online – korzyści dla pacjenta

Psychiatra online to świetne rozwiązanie dla osób, które na stałe mieszkają za granicą bądź potrzebują pilnej konsultacji w czasie wyjazdu zagranicznego. To zarówno możliwość jednorazowej wizyty, jak i podjęcie ciągłego procesu leczenia.

Niewątpliwą zaletą jest możliwość wybrania najlepszego specjalisty z całego kraju, niezależnie od tego, gdzie znajduje się gabinet lekarski. Jest to szansa na konsultację o najwyższym poziomie dla osób z małych miejscowości.

Dużym plusem jest wygoda związana z brakiem konieczności wychodzenia z domu. Wiele osób nie chce udawać się do gabinetu lekarskiego z obawy przed spotkaniem innych osób w mało komfortowej sytuacji. Psychiatra online to sposób na uniknięcie wielu krępujących sytuacji podczas wizyty w ośrodku zdrowia psychicznego.

Ponadto gabinet lekarski to często miejsce, które powoduje poczucie wzmożonego lęku u pacjenta. Konsultacja, która odbywa się w domu pacjenta, zwiększa jego poczucie bezpieczeństwa.

Plusem konsultacji psychiatrycznej online jest również cena wizyty. Koszty takiej porady lekarskiej wahają się od 120 zł do 250 zł w zależności od doświadczenia wybranego lekarza, a więc nie odbiegają od ceny wizyt odbywających się w gabinetach lekarskich.