Posiadanie konia niesie za sobą sporo obowiązków. Musi on mieć odpowiednią ilość ruchu w ciągu dnia, potrzebne jest mu wartościowe pożywienie oraz woda. Koń powinien mieć także swoje miejsce do życia, przykładowo w stodole. Im bardziej właściciele koni zagłębiają się jednak potrzeby tych niezwykłych zwierząt, tym częściej dostrzegają, że wskazane są im także pewne akcesoria.

Do czego służą nauszniki?

Jednym z takich akcesoriów, są między innymi nauszniki dla koni. Pełnią one kilka podstawowych funkcji, a jedną z nich jest ochrona uszu konia przed wiatrem. Zwierzęta te mają dość wrażliwe uszy, dlatego warto zastosować takie zabezpieczenie, szczególnie w dni wietrzne oraz chłodne.

Do koni lgną także różnego rodzaju insekty. Muchy starające się osiąść na uchu czy też nawet w uchu zwierzęcia, rozpraszają je. Będzie się ono cały czas od nich opędzać, co wpływa na obniżenie komfortu jego życia w niektórych sytuacjach. Może stworzyć to także niebezpieczeństwo w trakcie jazdy. Koń nie będzie w stanie skupić się na ewentualnych przeszkodach.

Na zawodach jeździeckich nauszniki pełnią natomiast przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Takie elementy wyróżniają skutecznie wierzchowca spośród innych zwierząt.

Jak wybrać odpowiednie nauszniki?

Nie ulega zatem wątpliwości, iż koń powinien posiadać nauszniki. Ich wybór nie może być jednak kwestią przypadku. Przede wszystkim muszą być one dobrze dobrane do wielkości uszu konia, by móc później je odpowiednio osadzić. Jeśli są zbyt małe lub zbyt duże, przeszkadzają zwierzęciu i mogą przeszkadzać także w trakcie jazdy.

Takie nauszniki muszą również być wykonywane z wysokiej jakości materiałów, które będą przepuszczać odpowiednią ilość powietrza. Jednocześnie powinny zapewniać odpowiednią temperaturę i ochronę dla uszu konia, podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Bardzo często nauszniki kupowane są w kompletach z czaprakami. Warto łączyć właśnie te dwa zakupy, ponieważ wówczas jest możliwość wyboru takiego samego koloru tych akcesoriów oraz ich ozdobników. W przypadku mocowania nauszników do nachrapnika, należy zainwestować w nieco dłuższe nauszniki, aby były komfortowe dla konia.

Nauszniki dla koni są polecane nie tylko profesjonalistom, biorącym udział w zawodach jeździeckich. Także posiadanie konia na własny użytek obliguje właściciela do tego, aby zapewnić mu jak najlepsze warunki. Nauszniki mają ogromny wpływ na komfort zwierzęcia, chronią jego uszy przed wiatrem i stanowią także ochronę przed owadami. Znacznie bezpieczniejszą czynią również samą jazdę.

Więcej informacji o nausznikach dla konia znaleźć można na blogu sklepu https://firsthorseonthemoon.com/