Każdy kraj ma swoje oficjalne symbole narodowe. Najczęściej jest to flaga oraz godło. Są to znaki rozpoznawcze danego państwa, które zasługują na szacunek i godność każdego obywatela. Często są one używane do oddania czci i chwały swojemu narodowi oraz pokazują patriotyzm i zaangażowanie w przyszłość kraju. 

W Polsce jednym z tych symboli jest flaga w kolorze biało-czerwonym. Ustawa dokładnie reguluje odcienie jakie powinny znajdować się na fladze. W przestrzeni barw RGB, sRGB w zapisie szesnastkowym jest to odcień #E9E8E7 w przypadku koloru białego oraz #D4213D dla koloru czerwonego. 

Przyjęte kolory mają swoje symboliczne znaczenie i nie przez przypadek zostały umieszczone jako barwy narodowe. Biel oznacza lojalność, czystość i szlachetność. Natomiast czerwień jest symbolem miłości, waleczności i poświęcenia narodu polskiego.

Flaga biało-czerwona na obchodach Narodowego Święta Niepodległości

Flaga jest często używana w ważnych chwilach dla kraju. Prezentujemy ją m. in. przy okazji świąt narodowych, wydarzeń sportowych. Jednym z takich momentów w Polsce gdzie biało-czerwona flaga powiewa na wietrze są obchody 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Dzień, który przypomina rodakom odzyskanie wolności po 123 latach niewoli. Święto historycznie zostało ustanowione w 1937 roku. Niestety w 1945 roku ze względu na wojnę i sytuację kraju zostało zawieszone, ale już od 1989 roku nieprzerwanie jest obchodzone w naszym kraju.

Główne i uroczyste obchody mają miejsce na placu marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie zostaje oddany hołd i szacunek przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Innymi formami upamiętnienia tego dnia jest m.in. Bieg Niepodległości, Koncert Niepodległości, Marsze Niepodległości ulicami miast. W tym dniu, w całym kraju: na ulicach, balkonach, ratuszach można zobaczyć symbol Rzeczypospolitej Polskiej jakim jest biało-czerwona flaga.

Gdzie można kupić flagę?

Jest wiele miejsc, które oferuje zakup flagi Polski. Można je znaleźć w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Jednym z takich miejsc jest strona okolicznosciowe.com.pl, gdzie znajdziemy zarówno flagi jak i inne symbole patriotyczne i okolicznościowe.

Koniecznie doczytaj: https://okolicznosciowe.com.pl/zastanawiasz-sie-gdzie-kupic-flage-sprawdz-dostepne-mozliwosci